O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 31 Maj 2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Co nowego?

740 Milonów Oddechów - Porachunki

740 MILONÓW ODDECHÓW to jeden z tych zespołów, które uznac należy za weteranów sceny ska i nie ma w tym większej przesady... Grupa pochodzi z Opola i zaczynając swoją działąlność od punkowych brzmień z czasem przesła na pozycje muzyczne, z którymi kojarzona jest obecnie. Sami muzycy przyznaja, że "...początku zespołu nikt za dobrze nie pamięta, ale za pomocą izotopu węgla udało się go ustalić na około 1994 r.n.e. Zaczęło się jak zwykle w Polsce w tamtych latach - od punka, później lekka domieszka reggae sprawiła że zespół złagodniał i z czasem grał gównie rytmy ska. Przez długi okres wzlotów i upadków skład Oddechów zasilały niezliczone masy instrumentalistów. W różnych konfiguracjach osobowych zespół zagrał na większości znaczących imprez w tym kraju, a także niezliczonych wsio-domokulturowo-klubowych spędach lat 90. Najważniejszym motywatorem twórczości bandu była publiczność która zawsze ładowała baterie maszyny 740 na 740 procent.
Oddechy - paczka przyjaciół, która mimo różnic charakteru, poglądów i upodobań muzycznych potrafiła przebywać razem w pomieszczeniu nie większym niż średnia łazienka i do tego, grając do utraty sił w temperaturze wrzenia - dobrze się bawić".
Mimo imponującego stażu scenicznego grupa nigdy nie doczekała sie oficjalnego wydawnictwa, które byłoby choćby namistką podsumowującą jej dokonania... Do teraz.... Dzisiaj Oddechy to grupa dojrzała, świadoma swoich wad i zalet, gotowa na pokazanie w telegraficznym skrócie kilkunastu kawałków, z kilkudziesięciu które powstawały przez cały okres ich burzliwej działalności. Ten zbiór energetycznych hitów ska, w których zespół bez skrępowania sięga także po inspiracje mniej jamajskie wypełnia debiutancki album zatytułowany "Porachunki".
Płytę wypełnia 12 kompozycji zarejestrowanych w latach 2004-2010 z udziałem całej plejady gości, a za miks i mastering materiału odpowiedzialni są doskonale znani na krajowej scenie jamajskiej Smoku i Activator Mario Dziurex.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Jimmi Jaz Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 21.03.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020