O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 24 Czerwiec 2019 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Co nowego?

CETI - Ghost Of The Universe

CETI grupa o ponad 20.letniej historii, obecnie zaliczana do czołówki polskiej sceny hardrockowej. Grupa jako jedyna spośród zespołów gatunku hard heavy może pochwalić się koncertem w wersji symfonicznej ze swoją twórczością przygotowanym z orkiestrą i chórem. Jako jedyni w Polsce zagrali oni w tak niezwykłych dla hardrockowców miejscach jakim są Filharmonia czy Opera.
"GHOST OF THE UNIVERSE - BEHIND THE BLACK CURTAIN " to najnowszy album studyjny legendarnego wokalisty rockowego Grzegorza Kupczyka nagrany z jego zespołem CETI. KUPCZYK powraca w doskonałej formie z bardzo oryginalną propozycją na światowym poziomie, utrzymaną w klimacie produkcji na miarę Ozzy'ego Osborne'a czy innych tuzów światowego rocka. To przykład rasowego i klasycznego hardrockowego grania z najwyższej półki. GRZEGORZ KUPCZYK i CETI swoją najnowszą płytą pragną sięgnąć do korzeni i do tak obecnie pożądanego przez fanów brzmienia. Będzie to jednak nie tylko powrót do najlepszych źródeł i tym samym do własnej oryginalnej idei czy warstwy brzmieniowej samego CETI, ale to także całkowicie nowe spojrzenie na ten gatunek wyrastające z najnowszych światowych trendów. Płyta CETI z pewnością zadowoli najbardziej nawet wymagających i wyrafinowanych odbiorców.
Nie trzeba dodawać, że oprócz klasycznego w swojej treści i formie brzemienia CETI, będzie rzecz jasna można na tej płycie usłyszeć najwspanialszy obecnie, dojrzały i jak zawsze wyjątkowy wokal Grzegorza Kupczyka. Na potrzeby tej produkcji wokal Grzegorza Kupczyka stał się dużo ciemniejszy w swoim wyrazie podobnie zresztą jak sam klimat płyty, która zyskała wymiar mocno gitarowy.
GHOST OF THE UNIVERSE - BEHIND THE BLACK CURTAIN to już czternasty album w historii grupy. Materiał na płycie został nagrany na tzw. 100 % i nie ma żadnych sztucznych efektów, w taki sposób dla przykładu została nagrana także perkusja - a dodajmy jako ciekawostkę, że CETI dysponuje największym zestawem perkusyjnym w Polsce. Tym razem Grzegorz Kupczyk zrezygnował z samodzielnego pisania tekstów powierzając to zadanie Tomaszowi Staszczykowi, a za realizacje i produkcje nowego krążka odpowiada Mariusz Piętka z MP Studio.
Płyta jest w całości anglojęzyczna i zawiera 10 utworów. Nie znajdziemy tam żadnej ballady. Album zawiera jeden utwór instrumentalny w pewien istotny sposób kluczowy dla płyty i stanowiący cześć jej tytułu czyli "Behind The Black Curtain".
Fani CETI nie muszą się jednak obawiać, ponieważ tak charakterystyczne dla poprzednich produkcji kantyleny wokalne nie zniknęły całkowicie, są jednak nieco inaczej podane. Najbardziej typowy dla CETI np. w sferze wokalnej będzie na nowej płycie z pewnością utwór tytułowy czyli "Ghost Of The Universe" oraz "In The Eyes Of Rising Sun". Aby przekonać się czy tak jest naprawdę i czym naprawdę nas zaskoczy sam Grzegorz Kupczyk i jego CETI trzeba sięgnąć po tę najnowszą produkcję.
Za obraz graficzny płyty odpowiada z sferze pomysłu sam Grzegorz Kupczyk a jego wykonawcą jest utalentowany młody artysta Marcin Mroczek. Okładka w swoim założeniu ma kojarzyć się ze spektaklem teatralnym nawiązując do nastroju poprzedzającego sztukę, choć nie bez tak charakterystycznego dla klimatu hardorocka na poły poważnego, a na poły żartobliwego wyrazu rodem z powieści Edgara Allana Poe.
Zanurzmy się zatem w kosmicznym oczekiwaniu na DUCHA WSZECHŚWIATA słuchając najnowszej produkcji wielkiego głosu polskiego rocka GRZEGORZA KUPCZYKA i CETI .

Tracklista:

1. Invert
2. The Wolves
3. In The Eyes Of Rising Sun
4.The Days Of Dirt
5. Break Of Spell
6. Forever
7. Black Curtain (instr.)
8. Anywhere
9. Lady Of The Storm
10. Land Of Hope
11. Ghost Of The Universe
videoklip do utworu ANYWHERE

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.03.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019