O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 19 Październik 2019 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Co nowego?

Arkona - Acid Landscapes

Za projektem Arkona stoi niejaki Karol Su-Ka. Artysta (tu w pełnym tego słowa znaczeniu) działający od przeszło 20 lat na wielu polach. Karol jest malarzem (jego prace można podziwiać m.in. w albumie "Chaosmos" dostępnym w naszym sklepie), performerem, DJ-em, VJ-em, muzykiem i wokalistą. Jego projekty dżwiękowe to ambientowo-dubowa Arkona (pierwszy krążek "Imperfekt Produkt" wyszedł w tym samym labelu, co kompaktowy debiut Different State), acid-punkowy Street City Nomads, działa także solo jako Karol Su-Ka (kolaboracja z jazzowymi awangardowcami Wojtkiem Mazzolewskim i Maciem Marettim) oraz jako DJ Karel God.
Płyta 'Acid Landscapes' to pierwsza regularna publikacja nagrań z serii pod tym samym tytułem. W jej skład wchodzą cztery wydane przez autora wydawnictwa z nagraniami z lat 2002-2009. Nasze wydawnictwo to wybór najbardziej klimatycznych kompozycji. 'Acid Landscapes' to niesamowita dżwiękowa podróż przez miasto nocą, której nie da się wrzucić do żadnej szuflady. Uważny słuchacz znajdzie tutaj ambientowe faktury, dubowe lub illbientowe rytmy, post-industrialny klimat, a nawet acidowy twist. To ponad 70 minut muzyki, która prowokuje i drażni, a jednocześnie fascynuje.
W słowach samego autora: "Pomysł na Acid Landscapes wziął się z przeszukiwania archiwum ze starymi nagraniami Arkony. Było tego bardzo dużo, gdyż zawsze dużo nagrywałem i naturalnie część od razu trafiała do szuflady jako mało wartościowe 'spady'. Po bliższej weryfikacji okazało się, że spora częśc materiału ma istotną wartość muzyczną i spójną atmosferę. I tak narodził się pomysł na Acid Landscapes. Niebawem okazało się, że materiału jest tak dużo, że starcza na kilka części. Proces tworzenia odbywa się od lat na tej samej zasadzie-małe domowe studyjko. Obecnie rolę rekordera w postaci archaicznego peceta zastąpił laptop z 24 bitową kartą dzwiękową. A jeszcze 3 lata temu używałem kompa z 16 Mb RAM[!]. Przy tworzeniu Acid Landscapes używałem następujących sprzętów-sampler boss sp 202 i sp 303, roland mc 303, roland jupiter 4, farfisa, elektronika em 25, korg m-500, hohner psk 60 + kilka efektów i filtry analogowe. Wszystkie dżwięki zewnętrzne były nagrywane przy użyciu mikrofonu pojemnościowego wbudowanego w bossie sp 202. Obecnie pracuję nad kolejną częścią stylistycznie będącą bardziej czymś w stylu tekno acid space dub. Proste i maximum przestrzenne."

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Zoharum.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.02.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019