Strona główna >>

Pomoc ?

Pochodzący z Ameryki Południowej Ricardo Overman wychowywał się w Holandii w Eindhoven i już jako nastolatek zachwycał się hip hopem, R&B, tańcem i skatingiem. W wieku 14-stu lat dawał pierwsze występy czym wyrobił sobie w Holandii nazwisko jako raper i tancerz. Ricardo może wielu osobom wydać się znajomy, ponieważ jest nie tylko utalentowanym raperem ale również niesamowicie przystojnym facetem i niejednokrotnie już pozował dla różnych projektantów. Na jednym z pokazów mody poznał producenta U96 - Alexa Christensena

Swojego partnera, Gerald'a Koeningsverdraag'a, wokalistę i autora tekstów, pochodzącego również z Ameryki Południowej, poznał pewnego dnia w supermarkecie. Po spontanicznie odśpiewanym fragmencie piosenki z miejsca zdecydowali się na napisanie wspólnie jakiegoś utworu i wyprodukowania go razem z Alexem Christensenem.

Pierwszy singiel zatytułowany "Rhythm Of My Heart" od razu trafił na niemieckie listy przebojów oraz na listę najlepiej sprzedających się singli (zanotował 35 miejsce). W lipcu 1998 roku odbyli swoją pierwsza trasę promocyjną (w Niemczech), przy okazji wydania kolejnego singla Here Comes The Sun. Ta piosenka również trafiła na wysokie miejsca list przebojów tj. 42 miejsce "DDC-Charts", 7 miejsce na "Entry Top 20".

Również w Polsce od pierwszego dnia , kiedy usłyszeliśmy o R'N'G, zespół cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Od grudnia '97, do marca '98, "Here Comes The Sun" często gościł na pierwszym miejscu listy "Hop Bęc" w RMF FM.

9 lutego 1998 r miała miejsce europejska premiera kolejnego singla "Open Up Your Mind", który już jako nowość wskoczył na 15 miejsce listy 100 najlepiej sprzedających się singli w Niemczech. Premiera niecierpliwie oczekiwanego albumu "THE YEAR OF R'N'G" miała miejsce 23 marca tego samego roku.

Ich terminarz koncertowy jest prawie całkowicie zabukowany, ponieważ są obecni na prawie wszystkich festiwalach "Open Air".

Pierwszy raz polscy fani mieli okazję zobaczyć swoich ulubieńców podczas trasy promocyjnej po Polsce, na początku 1998 roku. Byli gośćmi w: TVP PR 1 gdzie wystąpili u boku takich gwiazd jak: Nana, Solid Base i All Saints ("Karnawałowy Show") a także : TVP PR 2 ("30 TON"), TV POLSAT ("Cosmix", "Jump"), TVN, TVP O/ KATOWICE, TVP O/ ŁÓDŹ, ATV, RMF FM ("Lista Hop Bęc"), RADIO ZET, RADIO KOLOR oraz RADIO DLA CIEBIE ("Wieczór i noc Dj'ów").

W grudniu podczas Christmas Party wytwórni Universal R'n'G poznali Natalie Kukulską. Spotkanie to zaowocowało nagraniem wspólnej piosenk pt. "We'll Be Togheter". Było to niewątpliwie duże wydarzenie, które nie często ma miejsce.

Na początku maja ukazał się kolejny singiel R'N'G "Can't You Ce", do którego teledysk został zrealizowany w Los Angeles.

W sierpniu 1998 roku podczas Sopot Molo Festiwal wystąpili dla kilkutysięcznie zgromadzonej publiczności, która owacyjnie przyjęła ponad godzinny koncert R'N'G.

Riccardo i Gerel zaśpiewali wszystkie dobrze znane przeboje, pochodzące z krążka "The Year Of R'n'G". Wszystkie utwory chóralnie odśpiewane ze zgromadzoną publicznością, cztery bisy, nieustanne, histeryczne okrzyki fanek próbujących dostać się na scenę , kilkanaście zasłabnięć, to w skrócie bilans występu R'N'G. W trakcie koncertu Ricardo i Gerel zostali uhonorowani złotą płytą, za album "The Year Of R'n'G". 25 Sierpnia 1998 r ukazał się nowy singiel "I Love Your Smile", to jednocześnie pierwszy utwór nie pochodzący ze złotego albumu. Piosenka "I Love Your Smile" pochodząca z repertuaru Shinice, została nagrana z okazji jubileuszu firmy MOTOWN, największej i najstarszej wytwórni zajmującej się nagrywaniem płyt artystów soul, funk, jazz. Utwór "I Love Your Smile", tak jak poprzednie single R'N'G natychmiast po ukazaniu się wkroczył na najwyższą rotację VIVA TV i czołowe miejsca Europejskich list przebojów .

Piosenka "Darling' , otwierająca album "The Year Of R'n'G" wieńczy promocje tej znakomitej płyty. "Darling" to wspaniała ballada ze świetnym dialogiem raperskim Ricardo i Gerel'a. Na uwagę zasługuje tez inna niż dotychczas realizacja teledysku. Prawie czarno białe zdjęcia z akrobacjami tanecznymi ekipy R'n'G doskonale komponują się z kolorowymi ujęciami pięknych dziewczyn i oczywiście melodią, tekstem tego przebojowego singla.

23 czerwca R'n'G goscili w Polsce. W poznańskiej Arenie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Przy komplecie świetnie bawiącej się, doskonałej publiczności zespół nagrał teledysk do swojego najnowszego singla Are You Ready. Premiera teledysku w TVP1 już 1 sierpnia 2000 r.

Stronę wykonano na podstawie informacji Universal Music Polska.

Projekt i wykonanie DNC ©  WebDesign 2000 - 2002

W górę