Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Strona główna >>

Zdjęcie

Właśnie ukazał się drugi album zespołu Sumptuastic, zatytułowany "Cisza". Ten krążek ma szansę stać się hitem tegorocznych wakacji.
Sumptuastic istnieją od 2000 roku, pochodzą z Bolesławca. To miasto do niedawna kojarzone było przede wszystkim ze znakomitą ceramiką. Teraz jest sławne również z muzyki. Choć największe stacje radiowe i telewizyjne nie zauważały zespołu, to ich debiutancki album "...Bo to wszystko jest dla Ciebie", sprzed dwóch lat rozszedł się w prawie osiemdziesięciotysięcznym nakładzie. O takim nakładzie może w Polsce poważyć niewielu wykonawców. Pochodząca z niego piosenka 'Kołysanka" to wielki przebój. Refren "...a ja będę Twym aniołem" zna chyba każdy, kto choć trochę interesuje się muzyką.
Występy w klubach i dyskotekach sprawiły, że zespół zdobył zasłużoną popularność. Przyczyniły się do tego również lokalne stacje radiowe, które często grają utwory zespołu na swojej antenie.
Styl Sumptuastic to pop-rock z domieszką dance. Tworzy go siedem osób. Na scenie prezentują bardzo oryginalny show. Ich występy robią wrażenie na fanach. Niewątpliwie najważniejszą postacią w zespole jest Andrzej Janusz - kompozytor, autor tekstów i wokalista obdarzony charakterystycznym głosem. Wraz z wokalistkami Aśką Iwanowską i Izą Tarką tworzą znakomite trio. Uzupełniają ich: gitarzysta Wojtek Szajwaj, basista Rober Opała, perkusista Tomek Bubieńczyk i klawiszowiec Marek Zając.
Patronat medialny nad drugim albumem zespołu objęło ponad 60 stacji radiowych z całej Polski !!!
Do wydania nowej płyty grupa przygotowywała się niezwykle starannie. Już w listopadzie ubiegłego roku ukazał się singiel "Cisza".Kolejny singel "Teraz już wiesz" szybko stał się przebojem. Tuz przed premierą płyty ukazał się trzeci singel promujący płytę "Bo mam Ciebie". Do niego zespół nagrał teledysk.
Głównym patronem albumu "Cisza" jest radio WAWA, które na swojej antenie gra tylko polska muzykę.
Zespół Sumptuastic ma na koncie ponad 300 koncertów w kraju i za granicą. Występowali u boku takich gwiazd, jak: Scooter, Kate Ryan, Stachursky , Perfect, Marcin Rozynek , O.N.A, IRA , Leszcze i Bajm . Do największych sukcesów zespól zalicza:
- wspólne koncerty z zespołem Bajm dla Polonii w Niemczech
- wielki koncert z zespołem Ich Troje w finale programu TVN " Jestem jaki Jestem"
- występy w USA m.in. w Chicago , Nowym Jorku i New Jersey.

Zbliżające się wakacje zespół spędzi bardzo pracowicie, promować będzie album oraz występować na żywo. W planach między innymi wspólny koncert ze Scooterem w sierpniu w Bydgoszczy.


W górę

Wszelkie prawa zastrzeżone

DNC WebDesign © 2000 - 2011

Informacje dostarczone przez Hit N Hot Music