Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Strona główna >>

Zdjęcie

Na początku była idea ...
która zwizualizowała się w lutym 2000 pod postacią czterech person. Wtedy to nienazwany jeszcze zespół w składzie: Łukasz Wojtasik (git, voc), Kuba Tomaszewski (git), Wojtas (bas) i Arek "Egon" Łukasiak (per) rozpoczął pierwsze próby. Zaczęło się od znanych i mniej znanych coverów, ale już wtedy powstały też pierwsze autorskie kompozycje. Wiosną 2001 do Kuby i Egona dołączyli basista Piotr Łobacz, a zaraz potem wokalista Przemek "Bayer" Witkowski i gitarzysta Janek Fronczak i tak wykrystalizował się skład, ochrzczony nazwą Headfirst. W czerwcu 2001 zespół wszedł do studia DBX celem zarejestrowania swego pierwszego materiału demo, pt.: "Checkpoint". Materiał ten dał grupie możliwość zagrania pierwszych koncertów.
W sierpniu 2001 nowym basistą grupy został Paweł "Vesta" Wesołowski, z kórym zespół od razu zaczął tworzyć nowy materiał. Rok ten zakończył się udanym koncertem w klubie Park w Warszawie, a także kosmetyczną zmianą nazwy, na HEDFIRST. W lutym 2002 HEDFIRST ponownie zawitał w gościnych progach studia DBX, aby zarejestrować swój kolejny materiał. Efekt finalny, czyli 40 minutową płytę pt., "Hedfirst" uzyskano w maju. Grupa cały czas również koncertowała, w tym czasie zagrała m.in. plenerowy koncert u boku HOUK i ARMII, a także bardzo udany koncert w warszawskim Parku z NONE, AMETRIĄ i DIVE3D. Po wakacjach zespół odwiedził m.in. Iławę, Gdańsk, Olsztyn.
W październiku 2002 doszło do kolejnej roszady w składzie, stanowisko basisty objął powracajacy do zespołu, Łukasz Wojtasik. Już z nim w składzie HEDFIRST, wraz z AMETRIĄ zagrał udaną mini-trasę koncertową X-MASS CORE TOUR 2002. W grudniowym wydaniu magazynu Metal Hammer, w rubryce Out Of Darkness ukazała się recenzja "Hedfirst".
Początek 2003 przyniósł grupie kontrakt płytowy z amerykańską wytwórnią Crash Music Inc. Dzięki niemu "Hedfirst" stał się dostępny w USA, Kanadzie, Europie oraz Ameryce Południowej. Na przełomie marca i kwietnia zespół odbył bardzo udaną trasę koncertową u boku legendy polskiego metalu, grupy HUNTER. W sierpniu HEDFIRST wystąpił w warszawskiej Proximie, jako jeden z supportów, legendy thrash metalu - amerykańskiego TESTAMENT. Jesień 2003 minęła grupie pod znakiem komponowania nowego materiału. Nie odbyło się również bez występów na żywo. 28 września 2003 w warszawskim klubie Nemo, zespół zagrał samodzielny (bez supportów) koncert, podczas którego bawiło się ponad 250 osób, a w październiku zaprezentował się na pierwszej edycji cyklicznego festiwalu Warsaw Mosh Day, u boku amerykańskich formacji hardcorowych WALLS OF JERICHO i UNDYING oraz polskiego SUNRISE. W listopadzie zespół ponownie dołączył do szczycieńskiego HUNTERa na dwa koncerty trasy MedeiS Tour II, grając w Zabrzu oraz w Warszawie (klub "Stodoła").
Luty 2004 roku przyniósł upragnioną wiadomość, iż HEDFIRST doczeka się również oficjalnej premiery fonograficznej w Polsce. W kilka miesięcy po debiucie światowym, na rynek, nakładem Metal Mind Productions, trafiła pierwsza płyta zespołu, pt.: "Hedfirst". 13 marca grupa wzięła udział w największym metalowo-rockowym festiwalu w Polsce - Metalmanii, grając udany koncert na małej scenie. Przełom kwietnia i maja zastał zespół w studiu Izabelin III, gdzie pod czujnym okiem cenionego realizatora, Andrzeja Karpa, nagrał swój kolejny materiał, pt. "Scarismatic". W czerwcu HEDFIRST dał koncert we wrocławskim klubie W-Z jako jedyny support znanego amerykańskiego zespołu SOULFLY, natomiast w sierpniu zaprezentował przed kilkutysięczną publicznością podczas festiwalu Hunterfest.
Pod koniec września zespół opuścił perkusista Egon, jego miejsce zajął Marcin "Dudzik" Dudzicki. Już z nim, a także z zespołami HUNTER, NONE i AMETRIA grupa rusza na zorganizowaną przez siebie trasę koncertową METAL UNION ROAD TOUR 2004. W jej ramach, na przełomie października i listopada, HEDFIRST zagrał koncerty w 12 miastach, przed kilkutysięczną publicznością.
31 stycznia 2005 premierę miała druga płyta zespołu pt. "Scarismatic". [Metal Mind Prod]. 12 marca zespół wystąpił po raz drugi na małej scenie "Metalmanii"


W górę

Wszelkie prawa zastrzeżone

DNC WebDesign © 2000 - 2011

Informacje dostarczone przez Hedfirst