Nokaut.pl

Strona główna >>

Zdjęcie

Dr.no został założony przez Marcina Orłowskiego (bas, klawisze, sample) i Michała Orła (klawisze, sample) w końcu 1999 roku. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki Radiostacji i akcji Pepsi Faza. Na dwóch płytach Pepsi Fazy były zamieszczone dwa utwory dr.no "Funky fashion, funky beats" i "70's". W tym okresie zespół współpracował z wokalistą Witem Dzikim.
W roku 2003 pojawiła się kompilacja "PROJEKT SI 031" (Sissy Records), na której pojawił się utwór "Dziesiątka/Free me" nagrany wspólnie z wokalistką Karoliną Kozak ( prezenterką MTV). Do tej piosenki został nakręcony teledysk, który jako pierwszy promował "PROJEKT SI 031". W tym samym czasie Karolina została pełnoprawnym członkiem zespołu i już w trójkę pod okiem producenta Bogdana Kondrackiego dr.no przystąpił do pracy nad debiutanckim albumem.
W marcu 2004 zespół podpisał kontrakt płytowy z firmą SONY MUSIC POLSKA, czego pierwszym efektem jest singiel promocyjny "Light", na którym oprócz utworu tytułowego znalazły się jego dwa remixy (m.in. Bodka Pezdy z Agressivy 69) oraz dwie kompozycje pochodzące z debiutanckiego krążka grupy. Do piosenki "Light" został też zrealizowany teledysk, którego reżyserem była Iza Poniatowska, natomiast producentem Kacper Sawicki.
Premiera debiutanckiej płyty dr.no zatytułowanej "Almost Done" zapowiedziana jest na 9 sierpnia 2004. Muzyka zawarta na nim oparta jest na "bujających" rytmach, przestrzennych barwach i dźwiękach podkreślanych melodyjnym i ciepłym głosem Karoliny. Oprócz typowej elektroniki znalazło się też miejsce dla akustycznych instrumentów takich jak: skrzypce, trąbka, gitara klasyczna.... Całość materiału można określić jako "alternatywna wersja pop'u".
Utwór "Light" został również wykorzystany w reklamie telewizyjnej SONY WEGA ENGINE.
Pod koniec czerwca zespół pojawił się na festiwalu TopTrendy 2004, który odbył się w Operze Leśnej w Sopocie.
C.D.N...


W górę

Wszelkie prawa zastrzeżone

DNC WebDesign © 2000 - 2011

Informacje dostarczone przez SONY MUSIC POLSKA