Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Strona główna >>

Zdjęcie

Centrozoon to powstałe w 1998 roku trio składające się z dwóch niemieckich muzyków - Markusa Reutera (Europa String Choir), Bernharda Wöstheinricha (The Redundant Rocker) oraz brytyjskiego wokalisty Tima Bowness (znanego z formacji No Man, którą tworzy wraz z liderem Porcupine Tree - Stevenem Wilsonem). Zaczynali jako formacja zajmująca się przede wszystkim muzycznym improwizacjami i eksperymentami dźwiękowymi. Ewoluując w projekt bazujący na dobrych melodiach stworzyli markę godną pop grupy 21 wieku! Muzyka Centrozoon stanowi intrygującą muzyczną mieszankę atmosferycznych beatowych dźwięków i hipnotyzujących balad - efekt jest niezwykły.
Od czasu wydania w 2003 roku EP-ki "The Scent of Crash and Burn" pracowali nad najnowszym albumem "Never trust the way you are". Od strony produkcyjnej wspomógł ich Modo Bierkamp, który współpracował do tej pory z takimi zespołami jak H-Blockx, Paddy Kelly. Za kilka nagrań odpowiada także Pat Mastelotto (King Crimson), który nie tylko album w części zmiksował ale nagrał także partie perkusyjne.
Rok 2004 upłynął pod znakiem koncertów w Niemczech, Anglii, krajach Beneluxu oraz Skandynawii. W związku z wydaniem najnowszej płyty zaplanowano koncerty w Niemczech i reszcie Europy. Za instrumentami perkusyjnymi zasiądzie sam Pat Mastelotto!
W lipcu 2005 roku zaplanowano ponowne wydanie albumu na rynku Europejskim, również w Polsce.SKŁAD:
Bernhard Wöstheinrich - elektronika, perkusja
Markus Reuter - gitara i loops
Tim Bowness - wokal i efekty

Rekomendowane nagrania: 02) Bigger Space 03) ten versions of america, 07) little boy smile, 09) pop killer

DYSKOGRAFIA:
2000 The Cult Of : Bibbiboo
2001 Sun Lounge Debris
2003 The Scent Of Crush and Burn EP
1 sierpnia 2005 Never Trust The Way You Are (Resonancer Records)


W górę

Wszelkie prawa zastrzeżone

DNC WebDesign © 2000 - 2011

Informacje dostarczone przez www.koolmusic.pl