Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Strona główna >>

Zdjęcie

CARNAL powstał z pasji, chęci tworzenia i miłości do muzyki. Od samego początku zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy doskonale się rozumieją i uwielbiają ze sobą pracować. Rok 1999 to narodziny zespołu. Pierwszy owoc współpracy to demo A Time Has Come z roku 2001, które spotkało się z ciepłym przyjęciem tak wśród publiczności, jak i branży muzycznej. Kolejna odsłona to singiel Damnation i płyta Curse This Day. Płyta uznana przez Metal Hammer(PL) 12/2003 jako Demo(n) miesiąca. Tytułowy utwór z tej płyty znalazł się m.in. na kompilacji Doom.Metal.Pl Compilation (Foreshadow Prod.).
W grudniu 2006 miała miejsce reedycja Curse This Day wydana przez Distribiutor Of Pain na Bałkanach (m.in. Bułgaria, Rumunia, Serbia).
Najnowsza produkcja to jednocześnie debiutancka płyta CARNAL, jej tytuł to Undefinable. Przynosi ona dawkę melodyjnego, przepełnionego atmosferą dekadencji, nowoczesnego metalu. Na krążku znajduje się 9 kompozycji, za których produkcję odpowiadają: Szymon Czech (realizacja dźwięku, Studio X, Olsztyn), Krzysztof Palczewski (Warszawa) oraz Tomasz Zalewski (mix, mastering, Zed Studio, Olkusz).
Zespół jest bardzo aktywny koncertowo. CARNAL grał u boku m.in. Paradise Lost, Life Of Agony, Napalm Death, Behemoth, Diary of Dreams, Benediction, Nyia, Artrosis, Neolithic. Ma za sobą występy na Metalmanii 2007, HunterFest 2005,2006, Festiwalu Rockowym Węgorzewo 2004, Demolce 94, Gothic.pl Festiwal #2, koncert na żywo w RDC, trasę koncertową Hellride Tour 3, udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside i Arakain.
Na początku stycznia 2008 CARNAL ponownie zagościł w olsztyńskim studiu X, aby nagrać pierwszy w swojej karierze cover. Utwór pochodzi z repertuaru The Sisters Of Mercy i ukaże się niebawem nakładem Gothart Music na albumie Polish Tribute To The Sisters Of Mercy
Skład zespołu: Robert Gajewski-voc, Krzysztof Gorczewski-git, Marek Gajewski-bass, Kuba Leszko-git, Michał Wiśniewski-dr.
Dyskografia:
Undefinable -album- (Ars Mundi Rec. data premiery 15.05.2007)
Curse This Day -album- (reedycja DOP) 12.12.2006
PFD -kompilacja- MCA, grudzień 2005
My Salvation -EP'ka- sierpień 2005
Doom.Metal.Pl Compilation -kompilacja- Foreshadow Prod. 2003
Curse This Day -album- maj 2003
Damnation -singiel- grudzień 2002
A Time Has Come... -demo- czerwiec 2001


W górę

Wszelkie prawa zastrzeżone

DNC WebDesign © 2000 - 2011

Informacje dostarczone przez Carnal