O nas
STRONA GŁÓWNA >>
Skype.pl - Twoja telefonia internetowa

Dzisiaj jest Sobota, 30 Maj 2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Nowości

BLUSZCZ

Bluszcz - Junior

DJANGO BATES

Django Batesa - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

KAYAH & BREGOVIĆ

Kayah i Bregović - reedycja

GUZIOR

Guzior - Evil Twin

ILONA SOJDA

Ilona Sojda - Śnił mi się raj

MARCINER

Marciner - Milion dni

PATRYCJA KAMOLA

Patrycja Kamola - Czekajšc na miłoœć

Quebonafide - Eklektyka Vinyl

120

QUEBONFIDE

Quebonafide - QueQuality

ANVISION

AnVision – New World

MICHAŁ KMIECIAK

Michał Kmieciak - Love Lost

RAP NAJLEPSZEJMARKI

Rap Najlepszej Marki vol. 2 - składanka

VIENIO

VIENIO - H.O.R.E

NODANCE

NoDance - Nieproszony go?ć

MARTYNA JAKUBOWICZ

Martyna Jakubowicz - Prosta piosenka
Recenzje
GRIN PISS - Perfect Feelling
UR - Spirit
CANDIDA - Zoom
KOBIETY - Amnestia
TYMON TYMAŃSKI & TRANSISTOR - Don't Panic! We're From Poland
Więcej... 
Programy
Winamp
Intymnie

"Nosiłem kiedyś wąsy. Wyglądały całkiem nieźle. Przypominały brwi Noela Gallaghera. Tyle, że miałem je nad ustami." - BERNARD SUMNER (NEW ORDER)

Poprostu Forum
No To Graj !

AUDIO SHOW 2002 - Warszawa - Hotel "Jan III Sobieski" - 08 - 10 listopada 2002r.

AUDIO SHOW 2002 - Warszawa - Hotel

W ostatni weekend w warszawskim hotelu Sobieski odbyła się kolejna wystawa sprzętu audio-video "Audio Show 2002". Jako, że nasz serwis żywo interesuje sie nowinkami technicznymi, toteż zawitaliśmy w progi tej wystawy i po kilku godzinach pobytu nasunęły nam się następujące wnioski...

Więcej czadu
Każda wystawa to swego rodzaju pokaz i prezentacja tego co producenci w ciągu ostatniego roku zrobili dla podniesienia jakości swych towarów. W przypadku tak specyficznej wystawy jak "Audio Show 2002" trudno mówić i podnoszeniu jakości, gdyż systemy audio-video, jakie prezentowane były w pokojach hotelowych były tak wysokiej jakości, że naprawdę chyba jest juz naprawdę ciężko cokolwiek ulepszyć. A jednak. Organizatorzy zadbali by w tym roku zwiedzający mogli zobaczyć nie tylko to co w sprzęcie high-end najnowszego, ale także jakie nowe trendy i kierunki rozwoju obrali producenci, by jeszcze bardziej ulepszyć produkowany sprzęt. Widzieliśmy zatem i najnowsze zestawy głośnikowe, wzmacniacze (zarówno tranzystorowe jak i lampowe) czytniki CDDA i DVD oraz inne urządzenia potrzebne do "wyciśnięcia" z dźwieku tego co najwartościowsze, czyli wysokiej jakości odtwarzanego sygnału audio i video.
Liczba firm, które w tym roku zagościły na wystawie była naprawdę spora. Nie sposób wymienić wszystkich, gdyż brakłoby nam miejsca, ale to co najważniejsze to to, że zobaczyć można były zarówno producentów zagranicznych jak i rodzime firmy. To cieszy, że Polska miała na tej wystawie silną "ekipę", a jej produkty dorównują a w wielu przypadkach przewyższają swoimi prametrami produkty zagraniczne. Zatem można stwierdzic ponad wszelką wątpliwość: "Nasi dali czadu"...
...i to dosłownie...
Hotel dobry, ale dla kientów
Zgodnie z zapowiedziami organizatorów sprzęt prezentowany na wystawie musi mieć odpowiednią oprawę. Stąd tez wybór miejsca (hotel o wysokim standarcie) był jak najbardziej odpowiedni. Niestety, to co dla jednych jest efektowne, dla innych równa się tragedii...! Pokój hotekowy nie nadaje sie do odsłuchów!!!
Dlaczego? Dlatego, że jest za mały na to by oddać głębię i siłę dźwięków wydobywających się z prezentowanych zestawów głośnikowych. Przykład. Proszę bardzo: W trakcie odsłuchu w sali znanej audiofilom firmy Qba, osoba obsługująca sprzęt audio została poproszona przeze mnie o zmianę płyty na coś bardziej "drapieżnego". Włożono zatem do czytnika CD płytę z muzyką Led Zeppelin. I... po 10 minutach miałem dosyć. Zamiast drapieżności tygrysa z głośników dobiegło do moich uszu ledwie miałczenie kota po dwóch dniach libacji alkoholowej. Oczywiście nie była to wina nagłośnienia lecz akustyki wnętrza. Później przebywałem w pokoju, gdzie odbywał się pokaz filmu "Szeregowiec Ryan". Ci, którzy byli na tym w kinie i porównają swoje odczucia z tym co zaprezentowano na Audio Show zawiedli się na pewno intensywnością doznań jaki "obarczył" ich pokój hotelowy. Cóż, pokój hotelowy, jak sama nazwa wskazuje służy do mieszkania a nie do słuchania muzyki. Bo kto z audiofili ma zainstalowany swój sprzęt w sypialni!!! To trochę jak parkować samochód na strychu. Można, ale jaki to ma sens.
Języczek uwagi
Moją uwagę przykuło jednak niepozorne acz genialnie wykonane urządzenie. Był do gramofon firmy Pro-Ject, model RPM-9. Jego budowa był tak niecodzienna, że postanowiłem o nim napisać.
RPM-9
Jak napisali producenci w ulotce reklamowej jest to "połączenie geniuszu artyzmu i techniki." Gramofon ten został zbudowany z dwóch części. Oddzielny napęd, dzięki któremu zlikwidowano dgania mechaniczne przechodzące na talerz i właśnie talerz, który powstał z bryły akrylowej o grubości 4 cm, a który posiada bardzo dużą bezwładność, dzięki czemu wyeliminowane zostały kołysania obrotów w trakcie odczytu. Całość połączona jest specjalnym paskiem napędowym. Zwieńczeniem jest specjalne, karbowane ramię Pro-Jet 9c i, jak zapewnia producent, podnosi RPM-9 na wyższą półkę jakościową niż na to wskazuje cena (której nie podamy bo i tak jest zawrotna).
Uwagi końcowe
Niestety w jednym zdaniu nie da się określić tego co mogli zobaczyć zwiedzający "Audio Show 2002". Ci, którzy systematycznie przeglądają czasopisma audiofilskie nie byli zapewne zaskoczeni tym co zobaczyli. Jednak dla wielu dźwięk jaki dochodził z sal wystawowych był piękny i czysty dla ucha i tylko szkoda, że jakość urządzeń jest wprost proporcjonalna do ceny i dla wielu posiadanie takiego sprzętu to jedynie marzenie, które jest bardzo trudne do spełnienia.
Inne Informacje: Strona WWW organizatora

Autor: Dariusz Nawrat.

Dodaj swoją opinię...

Aktualizacja: 11.11.2002

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020